Najważniejsze przeszkody to brak czasu, koszt kursu i szybki zanik motywacji. Ze względu na obowiązki zawodowe i rodzinne, nieśmiałość lub wręcz wstyd („boję się mówić w obecności innych,” „inni na pewno już wszystko umieją”), a nierzadko także ze względów ekonomicznych dorośli najchętniej wybierają kurs indywidualny w trybie 1 raz w tygodniu. Praktyka pedagogiczna i badania naukowe nie pozostawiają złudzeń: bez dodatkowego zaangażowania pozalekcyjnego nauka w takim trybie nie daje szans na dynamiczny rozwój kompetencji językowych. Wystarczy jeden wyjazd służbowy, jedna nieobecność z powodu choroby, występu dziecka w szkole czy wizyty u dentysty a słuchacz spotka się z lektorem tylko dwa razy w ciągu miesiąca.

W STĘPIEŃ SJO najbardziej polecamy tryb spotkań dwa razy w tygodniu wzbogacony o lektury Graded Readers oraz kurs internetowy.

CZYTAJ TEŻ:

Fajnie byłoby mieć znajomego zza granicy… czyli dlaczego warto wybrać kurs internetowy?

Przykładowe wydanie magazynu „IN A NUTSHELL”

0 0 vote
Subscribe